Dezynfekcja dłoni w życiu codziennym

W dzisiejszych czasach odpowiednia dezynfekcja naszych dłoni jest powszechna i wymagana w niemal każdym miejscu do jakiego pójdziemy. Regularne odkażanie naszych rąk ma bardzo pozytywny wpływ na nasze codzienne życie. Dlaczego warto dezynfekować dłonie i czemu warto będzie to robić nawet po pandemii?

Bakterie i wirusy

Pierwszym pozytywnym wpływem odpowiedniego odkażania naszych dłoni jest znacznie zmniejszone ryzyko zakażenia się różnymi wirusami czy bakteriami. Nasze dłonie mają styczność z różnymi powierzchniami, przez co gromadzi się na nich dużo wirusów i bakterii. Choć skóra w większości nas chroni, to często przesuwamy dłonie do nosa i ust, gdzie bakterie i wirusy mają znacznie łatwiej nas zarazić.

Czym się dezynfekować?

Jeśli już wiemy dlaczego warto się dezynfekować, to teraz warto się dowiedzieć czym możemy to zrobić. Najpopularniejszym sposobem jest zwykłe mycie rąk, jednak ono może nie pozbyć się wszystkich drobnoustrojów. Warto mieć ze sobą płyn do dezynfekcji, który można łatwo schować w kieszeni lub w torebce. Za jego pomocą możemy dobrze zdezynfekować dłonie i pozbyć się niebezpiecznych wirusów i bakterii.

przez admin

Dodaj komentarz