Podstawowe wyposażenie medyka

Każdy lekarz ma za zadanie diagnozować i leczyć choroby u pacjentów, jednak do tego będzie potrzebne odpowiednie wyposażenie. Większość wyposażenia medyków będzie zależeć od ich specjalizacji, jednak są elementy, które musi posiadać każdy lekarz. Jakie jest podstawowe wyposażenie medyka?

Odpowiedni ubiór

Pierwsza rzecz, która jest niezbędna u każdego lekarza jest odpowiedni ubiór, który będzie dostosowany do sytuacji w której leczy dany lekarz. W gabinetach medycznych wystarczy odpowiedni fartuch laboratoryjny czy inny ubiór tego typu. Inaczej będzie to wyglądało na sali operacyjnej, gdzie niezbędny będzie sterylny ubiór i zdezynfekowane narzędzia. Jakie jeszcze przedmioty są wykorzystywane przez większość medyków na całym świecie?

Stetoskop

Jednym z najważniejszych sprzętów dla wielu medyków jest stetoskop, który bardzo często jest pierwszym elementem służącym do diagnozowania pacjentów. Za jego pomocą można usłyszeć najdrobniejsze szmery w organizmie pacjenta, dlatego jest on wykorzystywany w wielu specjalizacjach medycznych. Same stetoskopy występują w wielu rodzajach, między innymi pediatryczny do badania dzieci lub też kardiologiczny pomocny przede wszystkim w badaniu szmerów serca.

przez admin

Dodaj komentarz